Yrkeslärare


Zakaria Awad

Bygg och anläggning, Husbyggnad, Trä |Zakaria.awad@edu.distra.se

Daniel Bennet

bygg och anläggning, Måleri |Daniel.bennet@edu.distra.se

Niclas Mörne

Bygg och anläggning, Måleri |niclas.morne@edu.distra.se

Jonas Näslund

Bygg och anläggning, husbyggnad |jonas.naslund@edu.distra.se

Aleksandra Marinkov

Handel och entreprenörskap|aleksandra.marinkov@edu.distra.se

Katarina Larsson

Handel, Ekonomi och engelska |katarina.larsson@edu.distra.se

 

Teorilärare


Anna Jensen

Svenska som andraspråk, Engelska |anna.jensen@edu.distra.se

Cecilia Göthe

Svenska, engelska |cecilia.gothe@edu.distra.se

Helena Wallin

idrott, geografi |anna.jensen@edu.distra.se

Carl Myrenblom

matematik, naturkunskap |carl.myrenblom@edu.distra.se

Flavia Baciu

Matematik, Engelska |Flavia.baciu@edu.distra.se

Tijana Zoric

Svenska som andraspråk, Engelska |tijana.zoric@edu.distra.se

Rahel Ogbazghi

Historia, religion, samhällskunskap |Rahel.ogbazghi@edu.distra.se